ScrollToTop

Samorządowe Forum Oświaty Województwa Świętokrzyskiego

Samorządowego Forum Oświaty Województwa Świętokrzyskiego działa przy Świętokrzyskim Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach od lipca 2014 roku.

Celem Forum jest doskonalenie sprawności funkcjonowania oświaty w gminach i powiatach. Wspólne spotkania stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń a omawiane tematy wynikają z bieżących problemów i potrzeb uczestników.Spotykania forum odbywają się regularnie a członkowie Forum wspólnie z zaproszonym na spotkanie ekspertem mogą dyskutować nad sprawami i problemami pojawiającymi się w ich codziennej pracy

Jeżeli wyrażają Państwo chęć przystąpienia do Forum serdecznie zapraszamy, warunkiem udziału w Samorządowym Forum Oświaty Województwa Świętokrzyskiego jest złożenie w Świętokrzyskim Centrum Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej deklaracji członkowskiej. Można ją dostarczyć pocztą tradycyjną (ul. Żelazna 22, 25-014 Kielce), pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo faksem: (41) 243 62 63.

 

Dokumenty do pobrania

 - deklaracja członkowska

 - statut Forum


Spotkania Forum w 2016 roku

1. 13 stycznia 2016 roku;

W dniu 13 stycznia 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie Forum. Spotkanie było poświęcone problematyce "Samorządowych Centr Usług Wspólnych” spotkanie poprowadził Pan Tadeusz Konarski - ekspert w dziedzinie prawa oświatowego oraz zarządzania edukacją, autor wielu publikacji i trener szkoleń w problematyce dotacji celowych, w tym dotacji podręcznikowych.

2. 24 luty 2016 roku;

Kolejne spotkanie Forum poświęcone było tematowi: "Gminy adresatami najnowszych zmian w ustawie o systemie oświaty ."Spotkania odbyło się w dniu 24 lutego 2016 roku i poprowadziła je Pani Małgorzata Jagiełło - specjalistka z zakresu funkcjonowania systemu oświaty oraz przepisów regulujących status nauczycieli i pracowników samorządowych; praktyk z dwudziestoletnim stażem pracy na stanowiskach kierowniczych w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego związanych z zarządzaniem i administrowaniem oświatą.

3. 15 kwietnia 2016 roku

Problematyka dotycząca KARTY NAUCZYCIELA – ZADAŃ I KOMPETENCJI ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ LUB PLACÓWKĘ PUBLICZNĄ była przedmiotem kolejnego spotkania Forum, które odbyło się w dniu 15 kwietnia 2016 roku. Spotkanie poprowadziła Pani Monika Rękawek - ekspert w zakresie prawa oświatowego i prawa pracy, pracownik kuratorium oświaty, wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą, autorka publikacji z zakresu prawa oświatowego oraz szkoleń z zakresu tematyki oświatowej.

4. 28 lipca 2016 roku

Kolejne spotkanie Forum poświęcone będzie tematowi: "Przewozy dzieci do szkół i przedszkoli w świetle zmiany przepisów". Spotkanie odbędzie się w dniu 28 lipca 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy

Osoby nie będące członkami Forum ponoszą odpłatność jak za szkolenie 369,00 złotych

Nasze Projekty

img_1
img_2
img_3
img_5

Świętokrzyskie Centrum Fundacji Rozwoju
Demokracji Lokalnej

Best Western Grand Hotel (IV piętro)

ul. Sienkiewicza 78
25-501 Kielce

 

tel. 41 343 00 38 | 41 344 77 62
fax. 41 243 62 63